Informatiebijeenkomst over voorlopig voorkeursscenario Lindensteinlaan

De gemeente Westerkwartier werkt aan een gebiedsvisie voor de Ontwikkelzone Lindensteinlaan in Leek. In dit gebied willen we ruimte maken voor woningbouw. De afgelopen periode hebben inwoners, omwonenden en andere betrokkenen meegedacht over de mogelijke inrichting van het gebied. Op basis van deze inbreng en verder onderzoek is een voorlopig voorkeursscenario gemaakt.

Informatiebijeenkomst

Op donderdag 29 oktober 2026 organiseren we een informatiebijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst presenteren we het voorlopige voorkeursscenario en horen we graag wat inwoners en andere betrokkenen ervan vinden.

Van drie scenario's naar een voorlopig voorkeursscenario

Voor de Ontwikkelzone Lindensteinlaan zijn eerder drie verschillende scenario's ontwikkeld. Deze zijn op 4 juni tijdens een scenariomarkt gepresenteerd aan omwonenden en andere belangstellenden. Er zijn tijdens de scenariomarkt reacties en ideeën verzameld om te komen tot het voorkeursscenario. Ook konden inwoners online reageren.

Daarnaast zijn de scenario's besproken met onder andere woningcorporatie Wold & Waard en lokale makelaars. Samen met andere onderzoeken en de financiële uitwerking heeft deze inbreng geleid tot een nieuw, voorlopig voorkeursscenario. Hierin zijn de sterkste elementen uit de eerdere scenario's samengebracht.

We horen graag wat u ervan vindt

Tijdens de bijeenkomst op 29 oktober laten we het scenario zien en lichten we toe welke keuzes er zijn gemaakt. Het gaat om een voorlopig voorkeursscenario. Voordat we verdergaan met de gebiedsvisie, willen we weten hoe u als betrokkene naar het voorstel kijkt en wat u ons als laatste suggestie mee wil geven. 

Praktische informatie

  • Datum: donderdag 29 oktober 2026
  • Tijd: 19.00 – 20.30 ( inloop 18.45 uur)
  • Locatie: rsg de Borgen, Waezenburglaan 55

Programma

  • Gezamenlijke presentatie: 19.00 - 19.45 uur, toelichting op het voorlopige voorkeursscenario en de keuzes die hieraan ten grondslag liggen.
  • Informatieronde: 19.45 – 20.30 uur, gelegenheid om verschillende onderdelen van het plan te bekijken en vragen te stellen aan de aanwezige medewerkers.

Aanmelden

Iedereen die geïnteresseerd is in de ontwikkeling van het gebied is van harte welkom.

Aanmelden voor de informatiebijeenkomst

Kunt u niet aanwezig zijn? Dan kunt u ook online reageren. Vanaf 30 oktober kunt u via onze website reageren.

Hoe gaat het daarna verder?

Na de vaststelling van de gebiedsvisie werken we deze in 2027 verder uit tot een stedenbouwkundig plan. Ook bij deze volgende stap betrekken we u. 

De ontwikkeling langs de Lindensteinlaan is onderdeel van het Masterplan Leek-Tolbert en moet bijdragen aan de woningbouwopgave in Leek..